Nowy Odkurzacz 13 już dostępny! - Odkurzacz - odzyskaj przestrzeń. Oficjalna strona programu.

Nowy Odkurzacz 13 już dostępny!

Dostępna jest kolejna, duża aktualizacja Odkurzacza do wersji 13tej. Wprowadza przede wszystkim nowy interfejs użytkownika, który łączy najważniejsze elementy związane z czyszczeniem w jednej aplikacji. Poszczególne etapy czyszczenia i zarządzania, zostały podzielone na łatwo dostępne, tematyczne zakładki.

Odkurzacz 13

Odkurzacz 13 i jego wewnętrzna baza rozpoznająca zbędne obiekty, zostały napisane od podstaw, dzięki czemu uzyskano około 70% przyśpieszenie skanowania i wyraźną poprawę pracy wymagających operacji, jak czyszczenie i tworzenie kopii bezpieczeństwa.

Nowe sygnatury, oprócz przyśpieszenia, zwiększają także bezpieczeństwo czyszczenia oraz dają nowe, zaawansowane możliwości konfiguracji.

W nowym Odkurzaczu zrezygnowano z dalszego rozwijania modułów. Jednak nadal możliwe jest korzystanie m.in. z Menedżera Rejestru. Podczas instalacji możesz zezwolić na ich zachowanie.

W Odkurzaczu 13 postawiono za cel, usuwanie zbędnych obiektów z dysku i obsługę w przyjazny dla użytkownika sposób. Znajdziesz tu m.in. czytelne powiadomienie o harmonogramie czyszczenia, bezobsługowe aktualizacje i łatwe przywracanie z kopii bezpieczeństwa - dosłownie dwoma kliknięciami myszką.

Intuicyjne statystyki z wykresami pozwolą zapoznać się z ilością odzyskanego miejsca na dysku po czyszczeniu od początku Twojej pracy z Odkurzaczem, a komunikaty dialogowe z użytkownikiem od teraz są proste i czytelne kolorystycznie.

Aby poznać wszystkie możliwości nowego Odkurzacza, przygotowano polski podręcznik pomocy.

 

Pozostałe nowości

  • zakładka "Centrum akcji", z poziomu której użytkownik ma pełną informację o harmonogramie czyszczenia i konfiguracji programu,
  • nowa funkcja "Czyszczenie aplikacji" jako kontynuacja rozwijania usuniętego modułu "Szybkie Czyszczenie Dysku",
  • nowa funkcja "Czyszczenie folderów" jako kontynuacja rozwijania usuniętego modułu "Monitor Porzuconych Folderów", poszerzona o dodatkowe informacje o każdym znalezionym zbędnym folderze,
  • przekazywanie w czasie rzeczywistym informacji o całkowitym zyskanym miejscu,
  • nowa kategoria typów obiektów "Multimedialne", powstała przez wyodrębnienie z istniejącej kategorii "Językowe, multimedialne",
  • wybór czyszczenia wszystkich kont użytkowników systemu Windows (lub ich wyłączenie z czyszczenia),
  • wybór akceptacji określonych typów obiektów (pozwala pomijać np.: obiekty raportów).

 

Uwagi

Instalator dokona automatycznej aktualizacji do nowej wersji. Osoby korzystające z przedpremierowego wydania wersji 13.0 RC1, powinny samodzielnie pobrać instalator finalnej wersji.

Wkrótce dostępna będzie także przenośna wersja, przygotowana przez zespół BETA-Testerów z forum programu Odkurzacz.

 

Od autora

Dziękuję bardzo za zgłoszenia problemów i sugestie zespołowi BETA-Testerów i użytkowników z forum Odkurzacza oraz pozostałym fanom, m.in. ze strony Facebooka. Dziękuję za udział i doping przy produkcji 13tej wersji. Prace trwały ponad 15 miesięcy. W tym czasie Odkurzacz 13 był stale usprawniany, wprowadzano nowe funkcje i usuwano zbędne. Oczekiwanie było uzasadnione dopracowaniem szczegółów, które dzisiaj zaowocowały, mam nadzieję szczęśliwą trzynastką, którą Wam udostępniam, życząc bezproblemowego czyszczenia.

Pozdrawiam
Maciej Opaliński - FranmoSoftware