Wymuszone wydanie instalatora Odkurzacza w wersji 13.54 - Odkurzacz - odzyskaj przestrzeń. Oficjalna strona programu.

Wymuszone wydanie instalatora Odkurzacza w wersji 13.54

Z uwagi na dziwne zachowania Google i Mozilla, jakoby widziały one w instalatorze zagrożenie, postanowiono wydać w trybie pilnym nowy instalator zawierający aktualną bazę i poprawki, tj. wersja 13.54 łącznie z ostatnią poprawką nr4. Do czasu wydania wersji 13.60 będzie to przyśpieszone wydanie, które nie musi już pobierać najnowszych poprawek po uruchomieniu - co jest plusem, ale w tym celu właśnie jest wbudowana automatyczna aktualizacja składników, aby je wymieniać bez potrzeby wydawania nowej wersji instalacyjnej.

Niestety ze względu na blokady strony www.franmo.pl i instalatora 13.50, być może Google "odwróci się", jeśli stwierdzi, że nie ma już na serwerze "podejrzanego" pliku.

Jak widać na obrazku, Google "czepia się" wyłącznie pliku instalatora wydanego w czerwcu zeszłego roku, podczas gdy serwis VirusTotal.com nie widzi zagrożenia w nim.

 

Całość jest po prostu żenująca ze strony Google, bo to prawdopodobnie od niego Mozilla pobrała informację o zagrożeniu i sama zaczęła blokować stronę www.franmo.pl . Tak więc obecnie dostępny jest instalator w wersji 13.5.4.1971.

Pełny wykaz poprawek dostępny w historii zmian.