Blokada pobrania instalatora Odkurzacza przez przeglądarkę Google Chrome - Odkurzacz - odzyskaj przestrzeń. Oficjalna strona programu.

Blokada pobrania instalatora Odkurzacza przez przeglądarkę Google Chrome

Tradycyjnie już, kolejny problem stwierdzono podczas pobierania instalatora Odkurzacza. Tym razem poprzez przeglądarkę Google Chrome. Owa przeglądarka z niewiadomych przyczyn pod koniec pobierania pliku blokuje go i oznacza jakoby był on szkodliwy.

Czy Google zdecydowało się blokować Odkurzacza ponieważ czyści on pamięć tymczasową i pozostałości po instalacji przeglądarki Google Chrome?

Jeśli tak, to co z całą resztą aplikacji, które oczyszczają przeglądarki i Google ich nie blokuje. Bynajmniej Odkurzacz nie uszkadza przeglądarki Chroma, więc co tak na prawdę może wpływać na działanie, iż został zablokowany przed pobraniem? Nie wiadomo. Tym bardziej, że wersja przenośna (Portable) nie jest blokowana.

Poniżej widoczny jest fragment oznaczenia "Plik odk13.5.0.1911setup.exe może wpływać na działanie Chrome, więc został zablokowany". Plik jednak jest pobrany do końca, ale Chrome nie zmienia rozszerzenie na EXE i nazwy pliku (np.: "Niepotwierdzony 819207.crdownload").

Rozwiązaniem jest zmienić przynajmniej samo rozszerzenie pobranego pliku z CRDOWNLOAD na EXE.

Problem został zgłoszony około dwa tygodnie temu. Niestety tak jak to ma miejsce i w innych przypadkach (Norton Antywirus - brak odpowiedzi na fałszywy alarm), tak i w tym, ze strony Google nie podjęto żadnych kroków.