Blokada aktualizacji Odkurzacza przez antywirusa F-Secure - Odkurzacz - odzyskaj przestrzeń. Oficjalna strona programu.

Blokada aktualizacji Odkurzacza przez antywirusa F-Secure

Stwierdzono poważne problemy z aktualizacją Odkurzacza, spowodowane przez oprogramowanie antywirusowe "F-Secure" lub w innych przypadkach tzw. "pakiet bezpieczeństwa UPC". Oprogramowanie "F-Secure" nie informuje o zastosowaniu blokady żadnym komunikatem, co oznacza, że użytkownicy Odkurzacza tak na prawdę nie wiedzą, że przyczyna leży po stronie antywirusa.

Z tego powodu, Odkurzacz wyświetla komunikat o problemie z dostępem do Internetu. Jednocześnie blokowana jest możliwość pobrania instalatora Odkurzacza ze strony www.franmo.pl (z głównego serwera). Nie pomaga tymczasowe wstrzymanie ochrony antywirusa "F-Secure", a jedynym rozwiązaniem jest dodanie do wyjątków w antywirusie adresu internetowego jednego z serwerów Odkurzacza "franmo.hexsite.pl".

Zgłoszenie było wielokrotnie wysyłane do pomocy technicznej F-Secure. Także użytkownicy Odkurzacza postanowili pomóc i wysyłali własne zgłoszenia. Jak widać, problem nadal istnieje. Firma nie reaguje na pytania. Nie uzyskałem też odpowiedzi na wcześniejsze zgłoszenia oprócz "przekazania problemu do realizacji".

Ponownie widać jaka to jest wysoka jakość antywirusa "F-Secure". Oprócz szerokiego zaplecza ze strony pomocy technicznej, która "reaguje błyskawicznie" na zgłoszenia, dodatkowo interfejs programu jest przejrzysty do granic możliwości - jak biała kartka papieru, która nie informuje użytkownika o podjętej blokadzie.