Pytania od użytkowników - część 2 - Odkurzacz - odzyskaj przestrzeń. Oficjalna strona programu.

Pytania od użytkowników - część 2

Druga część zestawienia pytań od użytkowników programu Odkurzacz (pisownia poprawiona) i odpowiedzi jakie zostały na nie udzielone. Znalazło się też kilka pytań archiwalnych. Zobacz też część pierwszą pytań.

 

Pytanie z dnia 8 czerwca 2014:

Miałam duży kłopot, gdyż pojawił się komunikat, że Odkurzacz jest "nieaktualny". Przeprowadziłam aktualizację ale nie wszystkie składniki zostały naprawione. Nie wiem dlaczego tak było. Odinstalowałam więc Odkurzacz i zainstalowałam ponownie. Wtedy Avast wyświetlił komunikat, że wyizolował wirusy, które towarzyszyły Odkurzaczowi i nie dopuścił do instalacji.

Nie jest to problem Odkurzacza, ponieważ sam w sobie nie posiada wirusów, ani innych programów zagrażających, czy uszkadzających komputer. Problem jest po stronie partnerskich witryn, które to mają swój instalator, który dopiero pobiera Odkurzacza i przy okazji instaluje dodatkowe programy (tutaj Avast wykrył jednego z tych dodatkowych programów).
Serwisy "ratują się" w ten sposób, aby mieć dodatkowe środki na utrzymanie z reklam, które to szkodliwe programy wyświetlają na komputerze.

Rozwiązaniem jest pobieranie Odkurzacza bezpośrednio ze strony programu, czyli po wejściu na www.pobierz.franmo.pl i kliknięciu zielonego dużego przycisku "Pobierz", nastąpi pobranie instalatora bez żadnych dodatków.

 

 

Pytanie z dnia 2 czerwca 2014:

Czy powstanie wersja Odkurzacza na platformę Android lub Windows Mobile. Przydał by się taki program do sprzątania po aktualizacji aplikacji jak i po Androidzie.

Odkurzacz współpracuje tylko z systemami Windows XP, 2003, Vista, 7, 8. Nie ma w planie innych wersji np.: na Linuxa, MacOS, iOS czy Androida.

 

 

Pytanie z dnia 14 lutego 2013:

Czy można bezkarnie usuwać zrobione przez program "Odkurzacz" kopie zapasowe? Mam ich już prawie 6 GB.

Tak, można je usuwać samodzielnie. Kopie są zabezpieczeniem na wszelkie przypadki. Odkurzacz sam zarządza kopiami, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby zarządzać kopiami ręcznie lub skrócić czas ich przechowywania na komputerze. Można też zmienić lokalizację przechowywania kopii, aby odciążyć partycję (dysk) na której jest zainstalowany Windows.

Więcej:
http://franmo.pl/pomoc_online/odk_pomoc/odk_przywracanie.html
http://franmo.pl/pomoc_online/odk_pomoc/odk_zarzadzanie_kopiami.html

 

Pytanie z dnia 15 czerwca 2012:

Wykonałem czyszczenie ze zbędnych plików. Usuwanie wykonało się poprawnie. Chciałem powtórzyć tę czynność, ale jest to niemożliwe. "Zielony fafik" w zakładce "Centrum akcji", a obok informacja, że zbędne pliki zostały niedawno usunięte i brak możliwości ponownego skanowania zbędnych plików. Jak mam ponownie uruchomić to skanowanie?

Znajduje się Pan w zakładce "Centrum akcji", które służy do informowania i wywołania czyszczenia tylko wtedy, gdy jest taka potrzeba.
Jeśli chce Pan wymusić czyszczenie w dowolnym momencie, to należy przejść odpowiednio do zakładek "Wstępne czyszczenie", albo jak w Pana przypadku do zakładki "Skanowanie" i tam jest ponowne wywołanie wyszukiwania zbędnych plików.