Zapowiedź nowości w Odkurzaczu 13.3 - Odkurzacz - odzyskaj przestrzeń. Oficjalna strona programu.

Zapowiedź nowości w Odkurzaczu 13.3

W nadchodzącej wersji Odkurzacza 13.3 pojawi się kolejna porcja usprawnień i nowości, a w wśród nich przywrócenie "Monitora czystości". Nie jest to jednak oddzielny moduł, jak to miało miejsce w generacji 12-tej, lecz wbudowana funkcjonalność w Odkurzacza.

Monitor ma za zadanie przypominać użytkownikowi o potrzebie przeprowadzenia zalecanych etapów czyszczenia. Dzięki temu, harmonogram czyszczenia zostaje zachowany, a sam użytkownik nie musi o tym pamiętać.

 

Monitor czystości

 

Kolejna nowość to dynamiczna informacja o uzyskanym miejscu po usunięciu obiektów z dysku. Dzięki temu użytkownik natychmiast otrzymuje powiadomienie w oknie w którym wykonał czyszczenie.

Dynamiczna informacja uzyskanego miejsca

 

Z ważniejszych nowości warto wspomnieć o "Zarządzaniu akceptacją obiektów językowych" dla polecenia "Wyszukiwanie zbędnych plików". Jest to pomocne przy wykluczeniu z czyszczenia obiektów językowych przez użytkowników posługujących się innymi językami. Przykładowo użytkownik posługujący się językiem francuskim, może wykluczyć usunięcie obiektów w języku francuskim.

Odkurzacz obsługuje 98 wersji językowych z całego świata. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, aby wykluczyć z wyników nawet egzotyczne języki "telugu", czy "amharski".

Zarządzanie akceptacją obiektów językowych

 

Jeśli chodzi o usprawnienia...

  • Wyszukiwanie zbędnych folderów zostało znacznie przyśpieszone. Całość skanowania odbywa się w przeciągu kilku sekund.
  • Podczas optymalizacji autostartu z usług systemu, usługi nie są już wyłączane, lecz przełączane w uśpienie. Dzięki temu aplikacja będzie mogła z nich skorzystać w dowolnej chwili bez problemu.
  • Udoskonalono zabezpieczenie dostępu do Odkurzacza na hasło.
  • Skorygowano wygląd interfejsu.

Nie obyło się też bez naprawienia błędów i poprawek istniejących ustawień.

Przewidywany termin wydania wersji 13.3 to 14 marca 2013.