Zapowiedź nowości w Odkurzaczu 13.2 - Odkurzacz - odzyskaj przestrzeń. Oficjalna strona programu.

Zapowiedź nowości w Odkurzaczu 13.2

W nadchodzącej wersji Odkurzacza 13.2 pojawi się nowa zakładka "Optymalizacja", która nawiązywać będzie do optymalizacji autostartu, czyli zarządzania aplikacjami uruchamianymi przy starcie systemu Windows.

Z poziomu tej zakładki będzie możliwość skontrolowania ile znanych zbędnych aplikacji można wyłączyć z uruchamiania wraz z systemem, a także ile startuje wszystkich aplikacji, ilość wyłączonych aplikacji i data ostatniej optymalizacji.

Lokalizacje brane pod uwagę przy monitorowaniu autostartu to rejestr systemowy, harmonogram zadań, folder autostartu Windows oraz konfiguracji systemu poprzez narzędzie MSConfig.

Optymalizacja autostartu

Po przejściu do okna "Optymalizacja autostartu", będzie możliwość szybkiego wyłączenia zbędnych aplikacji lub całkowitego usunięcia autostartu z dysku. Docelowo, możesz wyłączać i w każdej chwili ponownie włączyć autostart aplikacji co sygnalizowane jest poprzez świecącą żarówkę.

Tak jak w przypadku zbędnych plików, czy zbędnych folderów, tak i tutaj, masz możliwość podglądu opisu przeznaczenia obiektu. Dzięki temu dowiesz się, dlaczego autostart danej aplikacji jest proponowany do wyłączenia lub usunięcia.

Optymalizacja autostartu

Poza powyższą nowością pojawi się także zmiana interfejsu okien "Informacje dodatkowe o...", poprawienie problemów z aktualizacją przy połączeniu przez "Neostradę" i wiele innych drobnych usprawnień.

Przewidywany termin wydania wersji 13.2 to pierwsza połowa września.