Fałszywe alarmy o wirusie w wersji 12.4 - Odkurzacz - odzyskaj przestrzeń. Oficjalna strona programu.

Fałszywe alarmy o wirusie w wersji 12.4

Po raz kolejny kilka programów antywirusowych (poniżej), wykrywa zagrożenia w składnikach Odkurzacza i je usuwa powodując niemożność dalszego korzystania z programu bez ponownej jego instalacji.

Często programy AV dokonują "leczenia" po cichu bez jakiejkolwiek informacji dla użytkownika. Objawia się to tym, że ikona na pulpicie odnosząca się do programu Odkurzacz, traci odwołanie i obrazek symbolizujący program.

Poniżej lista oprogramowania chroniącego, które fałszywie alarmuje o zagrożeniu w programie Odkurzacz.

 

 

1. McAfee
Oprogramowanie to, wykrywa w pliku "odkurzacz.exe" następujące zagrożenia:

Artemis!592EB9BD9C18 trojan
Suspect-BA!E47FB54B546D

Problem zgłosiłem do suportu oprogramowania McAfee, ale jak do tej pory nie uzyskałem odpowiedzi, ani nie podjęto żadnych kroków w celu dodania programu Odkurzacz do wyjątków.

 

2. Ad-aware
Oprogramowanie to, nadal wykrywa zagrożenia w plikach "odkurzacz.exe", "odk_scd.exe" lub "odk_aso.exe" (module odpowiedzialnym za aktualizacje składników Odkurzacza). Także i w tym przypadku, problem został zgłoszony do suportu i nadal nie uzyskałem odpowiedzi. Ad-aware oznacza zagrożenia jako:

Backdoor.Win32.Hupigon(v)
Trojan-Downloader.Win32.Small


3. AVG Anti-Virus
Ten program antywirusowy wykrywa zagrożenie w pliku "odkurzacz.exe". AVG oznacza zagrożenia jako:

brak_danych


4. Kaspersky
Obecnie program nie wykrywa już zagrożenia w składniku "odk_aso.exe" oznaczonego jako:

P2P-Worm.Win32.Generic

Problem został zgłoszony i dość szybko naprawiony przez suport firmy Kaspersky. Dodatkowo, program Odkurzacz został umieszczony na tzw. "białej liście", dzięki czemu w przyszłości podobne alarmy ze strony Kaspersky nie powinny mieć miejsca.